Ocieplanie dachów Warszawa

Właściwa hydroizolacja płaskiego i skośnego dachu jest kluczowa, ponieważ powierzchnia jest narażona na liczne warunki atmosferyczne i duże obciążenia. Materiał uszczelniający musi być w stanie wytrzymać wszystkie możliwe naprężenia. Oferujemy Ci ocieplanie dachów styropapą i wełną mineralną Warszawa. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie ocieplania dachów.

Nawet 30% energii może uciec przez słabo zaizolowany i ocieplony dach. Izolacja dachu wełną mineralną lub styropapą niezawodnie zatrzymuje ciepło wewnątrz. W zależności od rodzaju izolacji Twój dom będzie bardziej energooszczędny i będzie miał lepszą ochronę przed zimnem i ciepłem.

Ocieplanie dachów wełną mineralną / styropapą Warszawa

Ocieplanie dachów musi nie tylko wytrzymywać naprężenia termiczne, takie jak duże wahania temperatury. Do tego dochodzą zazwyczaj czynniki mechaniczne, chemiczne i biologiczne, przez co powierzchnia dachu musi spełniać najwyższe wymagania. Aby zapewnić prawidłowy montaż materiałów uszczelniających, najlepiej zatrudnić specjalistę, który jest również zaznajomiony z odpowiednimi przepisami i wytycznymi producenta. Poza tym należy sprawdzać dach raz w roku, czy nie ma uszkodzeń i wycieków.

Ocieplanie dachów płaskich Warszawa

W dachach płaskich uszczelnienie i pokrycie odgrywają bardzo szczególną rolę. Nacisk kładziony jest na te elementy, ponieważ płaski dach jest szczególnie podatny na przecieki, wilgoć i związane z tym ewentualne uszkodzenia, takie jak pleśń.

Ocieplanie dachów spadzistych Warszawa

Dach dwuspadowy można izolować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Decyzja o ociepleniu dachu od wewnątrz lub od zewnątrz w Warszawie w dużej mierze zależy od stanu pokrycia dachowego oraz od tego, czy strych jest zamieszkany, czy nie. Jeśli pokrycie dachowe jest nadal nienaruszone, ekonomicznie opłaca się ocieplić je od wewnątrz.

W jaki sposób można chronić dach płaski przed wilgocią? Jak często należy sprawdzać hydroizolację i drenaż oraz kiedy konieczna jest renowacja dachu płaskiego?

Odpowiedź na te pytania zależy od indywidualnych czynników. Obejmuje to jakość uszczelnienia zastosowanego podczas budowy dachu płaskiego oraz stopień narażenia dachu na działanie czynników atmosferycznych. Zadzwoń do nas i zapytaj o nasze usługi. Sprawdzimy Twój dach, czy nie ma żadnych uszkodzeń i ocieplimy go wełną mineralną lub styropapą na terenie Warszawy i w okolicach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Ocieplenie dachy należy sprawdzać co roku

Dlaczego warto to robić? Nieszczelności są często zauważane przez laików tylko wtedy, gdy woda przepływa już przez sufit, natomiast rzemieślnik może zidentyfikować zbliżające się przecieki nawet podczas zwykłej, rutynowej inspekcji. Jeśli coś musi zostać zrobione jako środek zapobiegawczy, są to zazwyczaj łatwe do wykonania i niedrogie naprawy.

Co ile należy odnawiać ocieplanie dachu?

Oprócz tych mniejszych napraw na dachu, żywotność całej konstrukcji wynosi zwykle kilkadziesiąt lat, zanim może się zmniejszyć wydajność izolacji dachu. Powodem słabnącego efektu izolacyjnego i ocieplenia jest przenikanie wilgoci do materiału izolacyjnego (w tym kondensacja), której po prostu nie da się uniknąć na przestrzeni dziesięcioleci. Jednak całkowita renowacja dachu w Warszawieocieplanie styropapą / wełną mineralną – jest często konieczne dopiero po 20 do 25 latach. W każdym razie ogólny stan dachu, oprócz hydroizolacji i drenażu, również powinien być regularnie sprawdzany.

Uszczelnienie, ocieplanie dachu wraz z izolacją – Warszawa

Jeśli myślisz o uszczelnieniu / ociepleniu dachu w Warszawie, powinieneś pomyśleć także o nowej izolacji. Jeśli i tak zostanie usunięta stara powłoka dachu, zazwyczaj warto od razu wymienić izolację. Sprawdź nas – remonty dachów Warszawa – czekamy na Twój kontakt!

docieplenie dachów