Remont tarasów Warszawa

Ekstremalne zimno i niewłaściwa obróbka mogą poważnie uszkodzić kamienne i drewniane tarasy. Poszczególne panele pękają lub się obluzowują. Aby taras był tak piękny, jak pierwszego dnia, należy go regularnie pielęgnować i wymieniać połamane płytki tarasowe. Naprawa tarasów Warszawa może być szybka i przyjemna, jeśli wybierzesz naszą firmę!

Tarasy kamienne, podobnie jak tarasy drewniane, powinny być kontrolowane co najmniej raz lub dwa razy w roku. Płyty tarasowe należy dokładnie wyczyścić, aby zachować piękny wygląd tarasu.

Remonty, czyszczenie i pielęgnacja tarasów w Warszawie i okolicach

Poznaj nasze wskazówki, aby zachować piękny taras:

 • Kamienne tarasy należy sprawdzać pod kątem uszkodzeń raz lub dwa razy w roku.
 • Regularne czyszczenie pozwala zachować piękny wygląd płytek tarasowych.
 • Renowacja uszkodzonych płyt wydłużyła żywotność tarasu.
 • Uszkodzone płyty należy naprawić lub wymienić.
 • Kupując płyty tarasowe należy zakupić również dodatkowe płyt w celu ewentualnego remontu.

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady lub pomocy w remoncie, renowacji czy czyszczeniu Twojego tarasu w Warszawie.

Uszkodzenia płyt należy naprawiać niezwłocznie po wystąpieniu skaz czy pęknięć, aby uchronić taras przed dalszymi uszkodzeniami i zachować zadbany ogólny wygląd tarasu. Kompletny remont tarasu (Warszawa i okolice) zazwyczaj nie jest konieczny. W większości przypadków wystarczy renowacja pojedynczych płytek lub paneli tarasowych.

Uszkodzenia tarasów – co je powoduje?

Czy to z powodu naturalnego zużycia, czy też zmieniających się warunków pogodowych – abyś mógł cieszyć się swoim terenem na świeżym powietrzu przez długi czas, w pewnym momencie konieczna jest modernizacja. Najpóźniej, gdy szkody staną się widoczne, najwyższy czas zacząć działać.

Wpływy środowiskowe, które mają trwały wpływ na stan Twojego obszaru zewnętrznego:

 • ekspozycja na promieniowanie UV,
 • ciepło i zimno,
 • deszcz i wilgoć,
 • śnieg, lód i mróz.

W zależności od tego, czy Twój teren zewnętrzny to taras, czy weranda – może mieć różne słabe punkty, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas modernizacji, remontu czy renowacji.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Całkowity remont czy naprawa? Naprawy i remonty tarasów – Warszawa i okolice

Taras narażony jest na nieustannie zmieniającą się pogodę, dlatego prędzej czy później pojawia się kwestia kompleksowego remontu lub prostego remontu. W przypadku poważnych uszkodzeń, na przykład zwiększonej utraty ciepła spowodowanej brakiem izolacji termicznej od budynku mieszkalnego, konieczna może być renowacja konstrukcji lub remont tarasu na terenie Warszawy. Brak drenażu lub zbyt niskie nachylenie może być również powodem podjęcia poważnych działań.

Jeśli chcesz tylko naprawić uszkodzenia, możesz to zrobić w przypadku drewnianego tarasu poprzez zamówienie usługi szlifowania i ponownego uszczelnienia podłogi. Jeśli niedoskonałości na tarasie to wyszczerbione płytki betonowe lub kamienne, lub małe pęknięcia, możesz zlecić specjalistom z naszej firmy zabezpieczenie ich specjalnymi produktami.

Proces renowacji balkonu lub tarasu

Choć dokładny przebieg i zakres prac uzależniony jest od stanu tarasu lub konstrukcji to generalnie remont tarasu można podzielić na trzy etapy:

 • Rejestracja aktualnego stanu i wyszczególnienie poszczególnych działań rehabilitacyjnych;
 • Dekonstrukcja wadliwych elementów;
 • Rekonstrukcja obejmująca wszystkie niezbędne prace, takie jak uszczelnienie i pokrycie górne.

Podczas oględzin na miejscu remontowanej nieruchomości nasi fachowcy sprawdzą stan i uszkodzenia pokrycia oraz hydroizolacji. W tym miejscu można również ocenić rodzaj drenażu, połączenia z sąsiednimi elementami oraz spadek. Oceniając materiał budowlany, otrzymasz również informację o nośności konstrukcji tarasu. Prace pomocnicze, takie jak środki na balustradach lub sąsiednich drzwiach i oknach, również powinny być wcześniej omówione.

Po ostatecznej ocenie można przystąpić do demontażu strefy do siedzenia na zewnątrz. W trakcie tego uszkodzony materiał, w tym stare pokrycie, jest usuwany aż do konstrukcji nośnej. Uciążliwe elementy, takie jak balustrady tarasowe, są usuwane – w zależności od tego, czy mają być ponownie użyte, przechowywane lub profesjonalnie utylizowane. Wykonujemy również remonty domów Warszawa. Napisz do nas lub zadzwoń i zapytaj o koszt usługi i termin realizacji.

remont balkon Partor
taras warszawa