Sufity podwieszane Warszawa

Sufity podwieszane są stosowane, gdy pomieszczenie jest zbyt wysokie i jego wysokość musi zostać zmniejszona. Może być zamontowane również wtedy, gdy w pomieszczeniu jest wiele instalacji, które psują jego wygląd i atmosferę. Sufit można wtedy obniżyć, aby ukryć okablowanie. Wreszcie, sufit podwieszany może ukryć uszkodzone części i nierówności w suficie. Sufit podwieszany wykonujemy w Warszawie okolicach i może być mocowany lub modułowy – sufit Armstrong.

Sufity podwieszane Warszawa – gdzie są stosowane?

Sufity podwieszane można spotkać w wielu budynkach użyteczności publicznej i biurach w Warszawie, ale sufit podwieszany jest również w domach jednorodzinnych i mieszkaniach miejskich.

Z reguły sufit jest obniżany w celu umieszczenia przewodów elektrycznych, klimatyzacji i wentylacji, oświetlenia lub innych przewodów instalacyjnych w przestrzeni między sufitem a sufitem podwieszanym. W budynkach mieszkalnych strop jest obniżany, jeśli np. budynek ma spełniać standard domu pasywnego i musi być zainstalowany dodatkowy system wentylacji. Sufit można również podwiesić tylko w określonych miejscach w celu zamontowania w nim oświetlenia LED lub otworów wentylacyjnych. Takie oprawy w sufitach z płyt kartonowo-gipsowych mogą również wyglądać bardzo estetycznie.

Dlaczego sufit podwieszany? Wybierz naszą firmę z Warszawy do montażu sufitów podwieszanych Armstrong

Dzięki obniżeniu sufitu powstaje możliwość ukrycia instalacji w celu ochrony lub nawet poprawienia wyglądu salonu. Dodatkowo obniżenie sufitu poprawia izolację cieplną i akustyczną. Zastosowanie sufitu podwieszanego daje również możliwość dostosowania wysokości pomieszczenia w przyszłości. Dodatkowo podwieszany sufit poprawia ochronę przeciwpożarową mieszkania. Wreszcie podwieszenie sufitu Armstrong w Warszawie jest łatwe do przeprowadzenia, a renowacja sufitu podwieszanego również nie jest bardzo wymagająca. Linie instalacyjne biegnące w suficie podwieszanym są łatwo dostępne, a późniejsze naprawy i rozbudowy można wykonywać bez czasochłonnego i zakurzonego dłutowania.

Podwieszany sufit – jak to jest zrobione?

Sufity podwieszane wykonane są z płyt kartonowo-gipsowych, dzięki czemu są stosunkowo łatwe w produkcji i montażu. Konstrukcja nośna sufitu podwieszanego jest zwykle montowana za pomocą wieszaków bezpośrednich i odpowiednich metalowych profili do suchej zabudowy (profile UD i CD), które należy montować w określonych odstępach czasu.

Najpierw do ścian i sufitu nośnego należy przymocować wieszaki bezpośrednie. Następnie podstawowe łaty systemu podwieszenia sufitu, składające się z profili CD, są wsuwane w wieszaki bezpośrednie i mocno przykręcane. Teraz montowana jest izolacja (zwykle płyty izolacyjne z wełny mineralnej) i paroizolacja zapobiegająca rozwojowi pleśni. Mocowane są łaty nośne (krzyżowe) systemu podwieszenia sufitu. Teraz panele sufitowe (zwykle płyty gipsowo-kartonowe) można przycinać i mocować. Na koniec należy wypełnić tylko wywiercone otwory i złącza.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Sufity podwieszane Armstrong Warszawa i ich zalety

System sufitowy Armstrong to jedno z najpopularniejszych rozwiązań sufitowych w domach towarowych, biurach oraz dużych budynkach służby zdrowia i edukacji. Jednak rzadko jest używany w budownictwie prywatnym. Sufit podwieszany Armstrong Warszawa to modułowy sufit podwieszany, rozpoznawalny dzięki charakterystycznej, dobrze widocznej szarej kracie.

Zawieszona metalowa krata tworzy konstrukcję nośną, w którą wkładane są panele sufitowe (również płyty sufitowe lub panele). W większości przypadków stosuje się płyty sufitowe o wymiarach 60 x 60 cm. Dostępne są również większe panele, ale są one rzadko używane. W ostatnich latach prawie wszystkie panele sufitowe wykonane są z materiałów przyjaznych dla środowiska. Płyty sufitowe Armstrong są trudnopalne. Do wyboru są różne panele, w różnych kolorach i wykonane z różnych materiałów (dostępne są nawet panele z blachy). Sufit podwieszany Armstrong w Warszawie to jeden z najbardziej opłacalnych sufitów podwieszanych.

Instalacje w suficie Armstrong

Sufit podwieszany Armstrong ma tę wielką zaletę, że zamiast paneli sufitowych w niektórych miejscach można zainstalować lampy siatkowe. Uszkodzone światła i przewody elektryczne są łatwo dostępne po podniesieniu panelu. Niektóre panele sufitowe można również zastąpić klapami rewizyjnymi lub rozetami wentylacyjnymi.

To właśnie modułowa konstrukcja systemu sufitowego Armstrong ze wszystkimi jego zaletami sprawia, że sufit podwieszany Armstrong jest tak popularnym wyborem w Warszawie w przypadku większych budynków użyteczności publicznej, w których często dokonywane są naprawy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, jak na przykład Zabudowy GK Warszawa oraz do kontaktu. Odwiedź nas w biurze, zadzwoń lub napisz e-maila.

sufity Warszawa
sufity armstrong w Warszawie